Výrobky Ferrero Rocher1)https://www.ferrero.com/the-ferrero-group/ferrero-worldwide budou všechny halal.
Černá zpráva pro všechny milovníky sladkostí. Dle vyjádření manažera společnosti Moutaze Abdullata2)https://www.salaamgateway.com/en/story/most_ferrero_chocolates_halalcertified_all_factories_to_be_halal_in_two_or_three_years_-SALAAM25022019072314/ je 33 produktů společnosti už certifikováno.
Devatenáct výrobních závodů má halal certifikaci už v současnosti, do tří let bude podle tohoto vyjádření mít mít certifikaci všech 25 závodů společnosti.
 
Až do odchodu syna zakladatele a vlastníka společnosti pana Michele Ferrereho3)https://refresher.cz/27341-Skutecny-Willy-Wonka-a-cokoladova-pomazanka-Nutella-ktera-si-podmanila-cely-svet-to-je-pribeh-rodinne-firmy-Ferrero (26. dubna 1925 – 14. února 2015) do penze, společnost neměla ani neusilovala o získání zbytečné islamistické certifikace. Po jeho smrti však společnost etické ohledy odhodila stranou, a současné vedení společnosti přistoupilo na hru o výpalném, aby snáze exportovali do mohamedánských zemí.
Kterých výrobků konkrétně se to týká se na stránkách společnosti dočíst nelze. Dle zdrojů v islamistických přehledech4)https://www.foodguide.org.uk/answer/167/ potravin se však jedná o tyto výrobky a závody:
 
– Ferrero Germany (Ferrero Rocher, Ferrero Rond Noir, Kinder Chocolate, Kinder Bueono, Kinder Happy Hippo, Ferrero Collection)
 
– Ferroro Italy (Ferrero Rocher)
 
– Ferrero Poland (Raffaello, Kinder Surprise, Kinder Bueno, Kinder Bueno White)
 
– Ferrero Belgium (Kinder Schoko-bons, Raffaello, Kinder Surprise)
 
– Ferrero France (Nutella)
Zdroj Ferrero - IA-2-The-Ferrero-Group-asume-nuevo-esquema-de-gobernanza

Zdroj Ferrero – IA-2-The-Ferrero-Group-asume-nuevo-esquema-de-gobernanza

Reference   [ + ]